Lublin: ratownicy medyczni bez obiecanych podwyżek

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2017 11:03

Porozumienie z Ministerstwem Zdrowia, na mocy którego wszyscy ratownicy, zarówno ci zatrudnieni w szpitalach jak i w pogotowiu, mieli dostać podwyżki, zawarto 8 lipca. Szpitale nie zamierzają jednak wdrażać podwyżek.

Lublin: ratownicy medyczni bez obiecanych podwyżek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie, nie powstał dotychczas żaden akt prawny w tej sprawie. Ponadto szpital nie otrzymał żadnych dodatkowych pieniędzy na ten cel, a musi wdrożyć inne podwyżki związane z ustawą o wynagrodzeniach minimalnych w służbie zdrowia - informuje Dziennik Wschodni.

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ jest jednak innego zdania. Płatnik wskazuje, że 2 sierpnia sporządził aneksy zwiększające kwoty zobowiązania w szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz izbach przyjęć i przekazał je świadczeniodawcom. Aneksy te, zdaniem Funduszu, dotyczą właśnie realizacji przez świadczeniodawców ustaleń porozumienia pomiędzy ministrem zdrowia a ratownikami medycznymi.

Ratownicy medyczni oceniają, że takie podejście ze strony świadczeniodawców i płatnika, to klasyczne odbijanie piłeczki. Ostrzegają, że jeśli nie otrzymają obiecanych w ustaleniach z ministrem zdrowia podwyżek, wznowią protest.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze