Lublin: protest elektroradiologów z SPSK nr 4, nie chcą stracić premii uznaniowych

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2018 11:20

Od poniedziałku (17 grudnia) pracownicy zakładu radiologii, medycyny nuklearnej czy radiologii zabiegowej w Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie wykonują swoje obowiązki skrupulatniej, a to znaczy, że wolniej. To forma protestu, której przyczyną - jak twierdzą - jest odebranie premii uznaniowych od stycznia 2019 r.

Lublin: protest elektroradiologów z SPSK nr 4, nie chcą stracić premii uznaniowych
Rzecznik szpitala nr 4 w Lublinie przypomina, że nadal trwa spór zbiorowy z technikami elektroradiologii. Fot. Archiwum

Elektroradiolodzy uważają, że są jedną z najbardziej poszkodowanych grup zawodowych w szpitalu. Według nich podwyżki otrzymali już wszyscy oprócz nich, a teraz jeszcze zabiera im się premie uznaniowe.

Marta Podgórska, rzeczniczka szpitala, przypomina w Kurierze Lubelskim, że nadal trwa spór zbiorowy z technikami elektroradiologii. "Związkowcy nie zaakceptowali wzrostu wynagrodzeń o 10 procent od stycznia, a w kolejnych latach jeszcze dwa razy po 5 procent" - czytamy. Szpital jest jednak otwarty na mediacje.

Rzeczniczka tłumaczy, że odebranie premii dotyczy także lekarzy czy pielęgniarek. Wyjaśnia, że technicy RTG traktują dodatek jako stały składnik wynagrodzenia. Rzeczniczka podkreśla, że premia ma mieć charakter motywujący, a nie stałego dodatku do pensji, zaś taka decyzja spowodowana jest warunkami finansowania szpitala przez NFZ. 

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum