Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 26-03-2017 10:55

Lublin: prof. Starosławska konsultantem wojewódzkim mimo...

Prof. Elżbieta Starosławska została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie onkologii klinicznej. Rok wcześniej została zwolniona dyscyplinarnie z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przez marszałka województwa, który uznał, że naruszyła ustawę antykorupcyjną oraz o zamówieniach publicznych. W tej sprawie toczą dwa prokuratorskie śledztwa.

Na stanowisku konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii klinicznej od ponad roku był wakat. Wcześniej funkcję pełniła prof. Starosławska. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, akt nominacji na stanowisko konsultanta wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył prof. Starosławskiej w czwartek (23 marca). Podczas wręczania nominacji wojewoda podkreślił, że profesor świetnie wykonywała tę funkcję w poprzednich latach.

- W wyniku zawirowań lubelskich był pewien moment zawieszenia. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało jednak, że pani profesor będzie dalej bardzo dobrym konsultantem. Co do tego, że jest świetnym onkologiem, nikt nie ma najmniejszych wątpliwości - wskazywał Czarnek.

Gazeta przypomina też, że w marcu 2016 r. prof. Starosławska została zwolniona dyscyplinarnie z COZL przez marszałka województwa. Marszałek uznał, że była szefowa COZL naruszyła ustawę antykorupcyjną oraz o zamówieniach publicznych. Pracowała bowiem dla firmy, która później wygrywała przetargi na dostawę leków do szpitalnej apteki, tymczasem powinna się z tych postępowań wyłączyć.

W tej sprawie toczą się dwa śledztwa w Prokuraturze Regionalnej.

Więcej: www.lublin.wyborcza.pl