Lublin: pracownicy szpitala kolejowego nie są przeciwni konsolidacji, ale...

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2014 09:46

Połączenie placówek to pomysł zarządu województwa. Ma ono poprawić sytuację ekonomiczną szpitali i sprawić, że będą mocniejszym graczem w walce o kontrakty z NFZ. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego miałby przejąć Okręgowy Szpital Kolejowy w przyszłym roku.

Obie placówki wykonały plan naprawczy i są w dobrej kondycji finansowej. Nie konkurują ze sobą, bo poza dwoma zakładami nie mają takich samych oddziałów. A co najważniejsze, w marcu ich dyrekcje i personel wyraziły zgodę na konsolidację - informuje Dziennik Wschodni.

Okazuje się jednak, że do porozumienia w tej sprawie nie mogą dojść pracownicy szpitala kolejowego. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego skierowano w tej sprawie trzy pisma o odmiennej treści. Pod pierwszym podpisała się część pracowników z czterech związków zawodowych w szpitalu, która wypowiada się krytycznie wobec połączenia. Pod kolejnym znalazły się podpisy lekarzy, którzy wyrazili oburzenie treścią poprzedniego stanowiska. Następnie do marszałka trafiło wyjaśnienie związkowców, którzy tłumaczyli, że nie sprzeciwiają się samemu połączeniu - chodzi im jedynie o fakt, że to szpital Jana Bożego przejmie kolejowy, a nie odwrotnie.

Zarząd województwa nie komentuje sprawy, zwraca jedynie uwagę, że z pism wynika, iż to sama załoga nie może dojść do porozumienia. 

Więcej: www.dziennikwschodni.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum