Lublin: pracownicy szpitala chcą poznać prawdziwe powody odwołania dyrektora

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2020 08:50

Krzysztofa Skubisa, byłego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, bronią pracownicy. Chcą poznać prawdziwe powody jego odwołania, o którym poinformowano w komunikacie urzędu marszałkowskiego 22 kwietnia.

Fot. Archiwum

We wspomnianym komunikacie jako wskazano ''niezgodności wizji dyrekcji i samorządu województwa w zakresie prowadzenia szpitala'' - podaje Dziennik Wschodni.

Jak podaje Marta Dąbska, przewodnicząca działającego w szpitalu związku ''Solidarność 80'', który skierował w tej sprawie pismo do marszałka, jeżeli były merytoryczne podstawy do tak nagłego odwołania, to załoga szpitala chce je poznać. Jej zdaniem, ciągłe zmiany w zarządzaniu szpitalem są szkodliwe, prowadzą do chaosu.

Sprawą odwołania zajęła się też Fundacja Wolności. W piśmie do marszałka pyta o skargi na byłego dyrektora, chce też wiedzieć, na czyj wniosek został odwołany. Urząd marszałkowski nie chce na razie sprawy komentować. Jak potwierdza Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka, oba pisma wpłynęły do urzędu a odpowiedzi na nie są w opracowaniu.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum