Lublin: pracował w bibliotece, został zastępcą dyrektora szpitala

Autor: JJ, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2011 11:26

Mirosław Złomaniec pracujący dotychczas w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, został zastępcą dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie.

Lublin: pracował w bibliotece, został zastępcą dyrektora szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Przed ponad dziesięciu laty Mirosław Złomaniec został radnym sejmiku z list SLD. W politycznym rozdaniu przypadła mu także posada wicemarszałka w zarządzie województwa, który z Sojuszem utworzyło PSL. Złomaniec odpowiadał wówczas za sport i kulturę.

Po następnych wyborach samorządowych, gdy SLD weszło w koalicję z Samoobroną, Złomaniec pozostał we władzach regionu. Przez ostatnie lata pracował w Chełmie, w miejscowej bibliotece publicznej. Od wtorku (16 sierpnia) objął nowe stanowisko: zastępcy dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Zdaniem dyrektora szpitala Edwarda Lewczuka (swoją opinię dyrektor przedstawił Gazecie Wyborczej) były wicemarszałek i pracownik biblioteki ma odpowiednie kwalifikacje na stanowisko dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych szpitala.

- Nawet nie wiedzieliśmy o tej decyzji - nie była ona z nikim uzgadniana i konsultowana. Za komentarz może jedynie służyć wyjaśnienie: organ założycielski ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora szpitala, natomiast dyrektor sam dobiera sobie zastępców. Istnieje zapis, że w zarządzie lecznicy musi zasiadać lekarz i ten wymóg jest spełniony - zastępcą dyrektora ds. opieki zdrowotnej jest dr Marek Domański - stwierdza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, organu założycielskiego szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum