Lublin: powołano sześciu nowych konsultantów wojewódzkich

Autor: LUW/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2019 09:05

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość powołania konsultantów wojewódzkich w dziedzinach: chorób wewnętrznych, diabetologii, medycyny sportowej, pediatrii, medycyny nuklearnej oraz stomatologii dziecięcej.

Lublin: powołano sześciu nowych konsultantów wojewódzkich
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki, akty powołania do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego z rąk Przemysława Czarneka, wojewody lubelskiego, odebrali: w dziedzinie chorób wewnętrznych - prof. Jerzy Mosiewicz, diabetologii - Ewa Skokowska, medycyny sportowej - Zbigniew Nowosadzki, pediatrii - prof. Elżbieta Pac-Kożuchowska, medycyny nuklearnej - dr hab. Beata Chrapko oraz stomatologii dziecięcej - prof. Maria Mielnik-Błaszczak.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Mosiewicz pracuje w SPSK 1 w Lublinie, w Klinice Chorób Wewnętrznych. Od 2014 jest kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich. 

Lek. med. Ewa Skokowska jest kierownikiem Przychodni Specjalistycznej MEDICA w Lublinie od 2004 roku. Jest starszym asystentem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, w Poradni Diabetologicznej w Lublinie. 

Lek. med. Zbigniew Nowosadzki jest obecnie na emeryturze, a w ramach zatrudnienia kontraktowego pracuje w Ośrodku Medycyny Sportowej WOMP CP-L w Lublinie. W latach 2008-2018 był kierownikiem Ośrodka Medycyny Sportowej WOMP CP-L w Lublinie. Posiada dwie specjalizacje - z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej (jest ortopedą traumatologiem), specjalizuje się też w medycynie sportowej.

Kierownik III Katedry Pediatrii UM w Lublinie prof. dr hab. n. med. Elżbieta Pac-Kożuchowska jest członkiem Komisji Bioetycznej UM w Lublinie od 2010 roku. Posiada specjalizacje w pediatrii i gastroenterologii dziecięcej.

Dr hab. n. med. Beata Chrapko w latach 2013-2019 była kierownikiem w Katedrze i Zakładzie Medycyny Nuklearnej UM w Lublinie. Posiada specjalizacje w dziedzinie medycyny nuklearnej. Pracuje w SPSK 4 w Lublinie, w Zakładzie Radiologii i Medycyny Nuklearnej. 

Prof. dr hab. n. med. Maria Mielnik-Błaszczak jest związana z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie od 1983, jest również członkiem Komisji Współpracy z Zagranicą Polskiego Towarzystwa Edukacji Medyczno-Dentystycznej „SAPIENTIA”. Funkcję konsultanta wojewódzkiego pełniła po raz pierwszy w 2001 roku. W latach 2012-2018 była wiceprezesem Zarządu Sekcji Stomatologii Dziecięcej PTS.

Powołane osoby będą kontynuować swoją pracę przez kolejnych pięć lat.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum