Lublin: powołano czterech konsultantów wojewódzkich

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 06 czerwca 2019 11:52

Na pięcioletnią kadencję zostali powołani konsultanci wojewódzcy w dziedzinach: endokrynologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, transplantologii oraz neurochirurgii.

Lublin: powołano czterech konsultantów wojewódzkich
Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

W dziedzinie endokrynologii powołanie otrzymała dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek - zastępca kierownika Kliniki Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, od 2012 r. przewodnicząca oddziału lubelskiego Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

Na stanowisku  konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej pozostanie dr hab. n. med. Iwona Beń-Skowronek, kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

Konsultantem medycznym do spraw transplantologii będzie po raz kolejny prof. Sławomir Rudzki, kierownik I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego oraz oddziału chirurgii ogólnej i leczenia żywieniowego SPSK Nr 4 w Lublinie. 

Natomiast prof. Radosław Rola otrzymał ponownie akt powołania na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neurochirurgii; prowadzi Katedrę i Klinikę Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. 

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum