Lublin: posłanka pisze do wiceministra w sprawie finansowania hospicjum

Autor: lublin.onet.pl/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2017 19:31

Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie nie otrzymało kontraktu z NFZ na zabiegi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym. List otwarty w tej sprawie napisała do wiceministra rodziny posłanka PO, Joanna Mucha.

Lublin: posłanka pisze do wiceministra w sprawie finansowania hospicjum
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jest to akt desperacji z mojej strony - powiedziała podczas konferencji prasowej Joanna Mucha. Pod opieką poradni stomatologicznej lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie znajduje się ok. 4 tys. niepełnosprawnych pacjentów.

- Są to dzieci z głębokimi niepełnosprawnościami. To są pacjenci, u których najczęściej wykonuje się zabiegi w znieczuleniu ogólnym, ponieważ w inny sposób nie można tego wykonać - podkreśla Joanna Mucha, lubelska parlamentarzystka.

Mucha przekonuje, że jest to jedyna placówka w regionie lubelskim, która wykonuje takie usługi. Posłanka skierowała interpelacje w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Odpowiedział jedynie Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, który uważa, że to nie należy do jego kompetencji.

W związku z tym Joanna Mucha napisała list otwarty do Krzysztofa Michałkiewicza - informuje portal onet.pl. "Według mojej wiedzy, w kompetencji ministerstwa, które Pan reprezentuje, znajduje się m.in. opieka nad osobami z niepełnosprawnościami. Pan tymczasem nie podejmuje interwencji w sytuacji, gdy ich dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej zostanie wyraźnie ograniczony" - pisze posłanka.

Przypomina również, że minister promuje rządowy program "Za Życiem", w ramach którego matki otrzymują 4 tys. zasiłku przy urodzeniu niepełnosprawnego dziecka.

Jest jeszcze szansa dla lubelskiego hospicjum. NFZ zapowiedział, że ogłosił postępowanie uzupełniające.

Więcej: lublin.onet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze