Lublin: ponad 600 pracowników grozi strajkiem, jeśli nie będzie podwyżek płac

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2018 12:05

Po fali protestów pielęgniarek podwyżek domagają się pozostałe grupy zawodowe w szpitalach. Gorąco jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, gdzie związkowcy zapowiadają, że jeśli nie wzrosną płace, blisko 600 pracowników rozpocznie strajk, który może sparaliżować pracę szpitala.

W czwartek (9 sierpnia) związkowcy mają spotkać się z dyrekcją WSS oraz członkiem zarządu województwa odpowiedzialnym za ochronę zdrowia. Fot. Shutterstock

W szpitalu przy al. Kraśnickiej niezadowolenie sięgnęło zenitu, kiedy dyrekcja zdecydowała o przyznaniu podwyżki pielęgniarkom - podaje Gazeta Wyborcza.

Po tym, jak poszły masowo na zwolnienia lekarskie, otrzymały one 500 zł więcej ''na rękę'' od czerwca. I kolejne 500 zł od początku przyszłego roku.

Wśród tych, którzy domagają się wyższych zarobków są praktycznie wszyscy oprócz lekarzy oraz pielęgniarek i położnych, którzy w ostatnim czasie wywalczyli podwyżki. Chodzi o około 670 osób zatrudnionych w placówce. Zarówno pracowników medycznych, jak i niemedycznych. To m.in. ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, technicy radiologii, ale też rejestratorki, sekretarki medyczne czy sprzątaczki.

W czwartek (9 sierpnia) związkowcy mają spotkać się z dyrekcją WSS oraz członkiem zarządu województwa odpowiedzialnym za ochronę zdrowia Arkadiuszem Bratkowskim.

Więcej: www.lublin.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum