Lublin: politechnika szuka podmiotu do prowadzenia przychodni

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2017 09:35

Politechnika Lubelska poszukuje partnera, który na terenie kampusu uczelni przy ul. Nadbystrzyckiej poprowadziłby przychodnię. Ta, która działała tu od 2000 r., przestanie funkcjonować 1 listopada br. Pierwsze rozmowy z potencjalnymi partnerami miały już miejsce.

Lublin: politechnika szuka podmiotu do prowadzenia przychodni
Z przychodni przy ul. Nadbystrzyckiej korzystało ponad 300 studentów i 150 pracowników Politechniki Lubelskiej. Fot. Archiwum

Gdy się okazało, że pomieszczenie przychodni wymaga remontu, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie wypowiedział umowę na jej prowadzenie - podaje Dziennik Wschodni.

Z obecnej przychodni korzystało ponad 300 studentów i 150 pracowników uczelni. SPSK nr 1 w Lublinie w okresie roku akademickiego od poniedziałku do piątku zapewniał tu 6-godzinne dyżury lekarza rodzinnego i pielęgniarki.

Kłopoty zaczęły się pod koniec 2016 r., gdy zastrzeżenia dotyczące warunków sanitarno-technicznych w gabinetach zgłosił sanepid. Koszt wskazanych do wykonania prac oszacowano na ok. 22 tys. zł.

Uczelnia ustaliła z dyrekcją szpitala, że sfinansuje połowę remontu. Jednak SPSK 18 lipca ostatecznie rozwiązał umowę, tłumacząc się brakiem pieniędzy i problemami formalnymi takiego wydatku - remont dotyczyłby cudzego obiektu.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum