Lublin: płk Kędzierski odchodzi ze stanowiska komendanta szpitala

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2016 16:31

Płk Zbigniew Kędzierski odchodzi ze stanowiska komendanta Szpitala Wojskowego w Lublinie po 13 latach kierowania tą placówką - informuje Kurier Lubelski.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Decyzja o zwolnieniu komendanta Zbigniewa Kędzierskiego ze stanowiska w szpitalu wojskowym zapadła 16 marca w Ministerstwie Obrony Narodowej. Pułkownik został przeniesiony do rezerwy kadrowej oraz skierowany do wykonywania zadań służbowych do Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.

Komendant sprawował swoją funkcję od 2003 roku. Za jego kadencji szpital przekształcił się w jednostkę kliniczną i zaczął stanowić bazę naukowo-dydaktyczną dla studentów wielu uczelni.

Dzięki staraniom dotychczasowego komendanta udało się zdobyć 114 mln złotych na wielką przebudowę szpitala, która trwa przy Alejach Racławickich. Dzięki temu w szpitalu powstaną: nowoczesny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla śmigłowców oraz Centrum Chorób Serca.

Płk Kędzierski nie zamierza rezygnować z pracy w szpitalu, zostaje w nim jako lekarz. Jest także krajowym konsultantem ds. obronności kraju w dziedzinie zdrowia publicznego.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum