PAP/Rynek Zdrowia | 19-01-2015 19:28

Lublin: pakiet z ofertą turystyczną, kulturalną i medyczną przyciągnie obcokrajowców?

Jednym z celów Klastra Lubelska Medycyna, skupiającego już 30 uczestników, to stworzenie pakietu łączącego ofertę turystyczną, kulturalną i medyczną, który ma przyciągnąć zagranicznych pacjentów na Lubelszczyznę.

Jak tłumaczy Marzena Strok-Sadło, główny specjalista w referacie ds. umiędzynarodowienia i relacji z biznesem w Urzędzie Miasta Lublin, chodzi o zainteresowanie Lublinem poprzez promocję branży medycznej w tym medycznej turystyki przyjazdowej.

Wit Danilkiewicz, prezes spółki Gastromed, która należy do lubelskiego klastra, przekonuje, że lubelska medycyna może wiele skorzystać na turystyce medycznej, jest bowiem konkurencyjna cenowo przy zachowaniu wysokich światowych standardów.

Lubelski klaster chce przygotować kompleksową ofertę dla zagranicznych gości. Coraz częściej bowiem turyści są zainteresowani pakietem, który łączy ofertę turystyczną i kulturalną z możliwością skorzystania w tym czasie z usług medycznych w miejscu pobytu. Wymaga to jednak współpracy wielu podmiotów: organizatorów turystki, hoteli i restauracji, instytucji kultury oraz przychodni czy szpitali.

Na razie klaster skupia się na wizytach studyjnych i promocji w internecie. Ale będą też organizowane wizyty studyjne zagranicznych pośredników turystycznych oraz przygotowywane wspólne materiały reklamowe. Pierwsza taka wizyta w trzech lubelskich placówkach (Luxmed, Gastromed, Medicos) i Uzdrowisku Nałęczów odbyła się w grudniu.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl