Lublin: pacjenci walczą o poradnię neurologiczną

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 13:00

Trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie utrzymania oddziału i poradni neurologicznej i logopedycznej przy Szpitalu Neuropsychiatryczny w Lublinie. Decydenci zapewniają, że te nadal będą działać tylko w innej lokalizacji.

Lublin: pacjenci walczą o poradnię neurologiczną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pod petycją przeciwko zamknięciu oddziału oraz poradni podpisało się w sumie prawie 1 400 osób. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego podkreśla, że pacjenci nie ucierpią na planowanych zmianach, bo oddział ma zostać przeniesiony do  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie - podaje Kurier Lubelski.

Pacjenci leczeni w placówce obawiają się, że po przeprowadzce do nowej siedziby zabraknie w niej miejsca dla specjalistów i bardzo wydłużą się kolejki. W Szpitalu Neuropsychiatrycznym pacjenci są leczeni kompleksowo, według wypracowanych przez dziesiątki lat efektywnych procedur.

Urzędnicy zapewniają, że świadczenia z zakresu neurologii zostaną zabezpieczone w wysokospecjalistycznym ośrodku z dostępem do badań z zakresu tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, z możliwością leczenia trombolitycznego i trombolizy mechanicznej. 

I przypominają, że przeniesienie oddziału neurologii jest elementem opracowanego przez dyrekcję Szpitala Neuropsychiatrycznego Programu Naprawczego, do którego szpital był zobowiązany na podstawie przepisów ustawy o ''działalności leczniczej''.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze