Lublin: oddział toksykologii zostanie przekształcony w klinikę

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2015 19:01

Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie postanowiły przekształcić oddział toksykologii w klinikę.

Uniwersytet przygotowuje się do powołania nowej kliniki na bazie szpitala wojewódzkiego. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak przekonuje Gabriel Maj, dyrektor szpitala, placówka będzie miała większą możliwość leczenia za pomocą nowoczesnych metod. Uczelnia ma też wesprzeć finansowo klinikę. Dzięki wyższemu poziomowi referencyjności, szpital będzie mógł się też ubiegać o większy kontrakt z NFZ.

Uniwersytet przygotowuje się do powołania nowej kliniki na bazie szpitala wojewódzkiego. Przekształcenie oddziału oznacza dla uczelni powstanie jednostki organizacyjnej, w której będą się odbywać zajęcia dydaktyczne ze studentami, a także szkolenie podyplomowe lekarzy.

Klinika oficjalnie ma ruszyć w październiku. W tej chwili w oddziale pracuje 5 toksykologów, dwóch kolejnych jest w trakcie specjalizacji.

Co roku szpital im. Stefana Kard. Wyszyńskiego przyjmuje ok. 1,4 tys. pacjentów na leczenie toksykologiczne. Najwięcej przypadków dotyczy zatruć spowodowanych lekami lub alkoholem.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum