×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: nie wszystkie pielęgniarki dostały takie same podwyżki

Autor: kurierlubelski.pl/Rynek Zdrowia29 grudnia 2015 10:04

Pielęgniarki z lubelskich szpitali są rozczarowane wysokością podwyżek. Zamiast obiecanych 400 zł brutto, niektóre pielęgniarki i położne dostają zaledwie 50 zł więcej.

Lublin: nie wszystkie pielęgniarki dostały takie same podwyżki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Skargi płyną m.in. ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. W Kurierze Lubelskim skarżą się, że otrzymały tylko 178 złotych podwyżki, podczas gdy oddziałowe i pielęgniarki na kierowniczych stanowiskach od 700 nawet do tysiąca złotych.

Adam Borowicz, dyrektor szpitala, zaprzecza tym doniesieniom, ale przyznaje, że podział środków pieniężnych jest realizowany w formie miesięcznego dodatku do wynagrodzenia w oparciu o doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje zawodowe.

Podobne kryterium zastosowano w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Tam podwyżki wyniosły od 88 do 700 zł brutto, zależnie od stażu pracy i wykształcenia. Mariola Orłowska, szefowa związku zawodowego pielęgniarek, potwierdza, że nie wszystkie pielęgniarki są zadowolone z podwyżek.

Natomiast w Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie wszystkie pielęgniarki zatrudnione w pełnym wymiarze godzin otrzymały 333 zł brutto podwyżki. Pielęgniarki zatrudnione na półetatu, otrzymują połowę tej kwoty.

Czytaj: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze