Lublin: matki małych pacjentów skarżą się na szpital

Autor: onet.pl/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2018 16:55

Kobiety alarmują, że na oddziale alergologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie w jednym pokoju przebywają dzieci z chorobami alergologicznymi i zakaźnymi, a ich leczenie prowadzą lekarze innych specjalizacji.

Lublin: matki małych pacjentów skarżą się na szpital. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Matka jednego z dzieci skarży się, że jej niemowlak przebywa w jednym pomieszczeniu z dwiema dziewczynkami, która mają zapalenie płuc, a dziecko zostało zbadane przez lekarza alergologa dopiero po kilku dniach od przyjęcia do placówki.

Jak wyjaśnia w Onet.pl, do szpitala trafiła 31 grudnia ub.r., jednak dopiero 3 stycznia pojawił się alergolog. Według niej dopiero wtedy nastąpiło właściwe leczenie. Onet ustalił, że przez kilka dni dzieci na alergologii badali pulmonolodzy.

Zdaniem szpitala do placówki przyjmowane są dzieci z różnymi chorobami, a zatem selekcja w okresie nasilonych infekcji jest niemożliwa. Agnieszka Osińska, rzecznik prasowy szpitala, tłumaczy, że trzeba mieć świadomość, iż pacjent przyjmowany do szpitala będzie narażony na kontakt z osobami z różnymi schorzeniami, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy występuje duże nasilenie chorób infekcyjnych.

Dodaje, że w szpitalu jest system łączonych dyżurów - pulmonologia, alergologia i reumatologia, a lekarze dyżurujący to specjaliści pediatrzy. Jeśli są sytuacje, gdy wymagana jest dodatkowa konsultacja, zawsze służy pomocą lekarz kierujący oddziałem - dodaje.

Więcej: www.onet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum