Lublin: lojalny jak lekarz specjalista

Autor: Gazeta Wyborcza, PM/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2011 11:43

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie umowy do podpisania zawierające klauzulę o zakazie konkurencji dostaną wszyscy lekarze specjaliści oraz pracownicy administracji.

Lublin: lojalny jak lekarz specjalista

Gazeta Wyborcza informuje, że zakaz konkurencji obejmie nawet tych pracowników, którzy są zatrudnieni na umowę-zlecenie albo prowadzą własną działalność gospodarczą.

Mimo tak zdecydowanych działań dyrekcji lubelskiej placówki lekarze, którzy mieli podpisać "lojalki" pod koniec stycznia, ale tego nie uczynili, nadal pracują w szpitalu.

O sprawie informowaliśmy już wcześniej. W Lublinie akcja nakłaniania lekarzy do podpisywania umów o zakazie konkurencji ma zorganizowany charakter i prowadzona jest pod auspicjami Konwentu Szpitali Wojewódzkich, Klinicznych i Resortowych, który zrzesza największe lecznice w mieście. 

W lutym akcja wprowadzająca zakaz konkurencji objęła również na Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Władze uczelni informowały wówczas portal rynek zdrowia.pl, że poprzez zakaz pracy u konkurencji chcą ograniczyć zjawisko wieloetatowości i zapanować nad rynkiem usług medycznych. 

‒ Jeżeli się to powiedzie, będziemy pierwszymi w Polsce, którzy rozwiążą patową sytuację. Bo nie może być tak, że pracownik kliniki podejmuje pracę w niepublicznym konkurencyjnym ZOZ-ie, który też ma kontrakt z NFZ ‒ tłumaczył dr Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum