Lublin: konsultacje dotyczące łączenia szpitali zostały przedłużone

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2015 09:15

Marszałek woj. lubelskiego przedłużył termin konsultacji społecznych w sprawie połączenia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze szpitalem Jana Bożego w Lublinie - informuje Kurier Lubelski.

Lublin: konsultacje dotyczące łączenia szpitali zostały przedłużone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Pierwotnie konsultacje miały się zakończyć do 24 sierpnia, ale zarząd województwa zdecydował o ich przedłużeniu ze względu na to, że wpłynęło niewiele uwag, a skala przedsięwzięcia jest tak poważna, że warto udzielić głosu wszystkim zainteresowanym w tej sprawie - tłumaczy Beata Górka, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego.

- Nasz stosunek do projektu jest negatywny, ponieważ nie ma w nim żadnych konkretów. Jest zbyt wiele niejasności, które trzeba wyjaśnić - uważa Józef Krupa, przewodniczący NSZZ Solidarność w COZL.

Związkowcy obu szpitali zastanawiają się m.in., dlaczego w projekcie uchwały jest mowa tylko o funkcjonowaniu 9 oddziałów. Pytają, co z resztą?

- Plan fuzji dotyczy tylko oddziałów jednoimiennych, np. ginekologii czy chirurgii. Te oddziały z COZL i ze szpitala Jana Bożego będą się łączyć. Pozostałe oddziały na razie mają funkcjonować w niezmienionej formie i lokalizacji - wyjaśnia rzeczniczka marszałka.

Pracowników interesuje też różnica w wysokości wynagrodzeń w obu szpitalach.

Pomocą w przeprowadzeniu restrukturyzacji ma być dla marszałka audyt zewnętrzny. Chodzi o opracowanie koncepcji połączenia szpitali. Władze województwa skierowały już do firm zapytania ofertowe.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum