Lublin: kolejni pracownicy szpitala żądają podwyżek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2018 12:29

Po tym, jak pielęgniarki zatrudnione w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wynegocjowały spore podwyżki, o swoje prawa upomnieli się inni pracownicy.

O swoje prawa upomnieli się teraz inni pracownicy szpitala Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Spór zbiorowy pielęgniarek z dyrektorem ciągnął się od grudnia ub.r. Kiedy okazało się, że obu stronom trudno wywalczyć kompromis, pielęgniarki 22 maja zaczęły masowo korzystać ze zwolnień lekarskich. W lecznicy trzeba było odwoływać operacje planowe, odsyłać pacjentów do innych placówek i wypisywać znaczną część tych, którzy leżeli na oddziałach - informuje Gazeta Wyborcza.

W efekcie w poniedziałek (28 maja) dyrektor szpitala Gabriel Maj podpisał z pielęgniarkami porozumienie. Obiecał im 500 złotych więcej "na rękę" od 1 czerwca oraz kolejne 500 zł od stycznia. To duży wydatek, sięgający 765 tys. zł miesięcznie, dla zadłużonego na ok. 250 mln zł szpitala.

Po podpisaniu porozumienia o swoje upomnieli się inni pracownicy. To m.in. diagności, sekretarki medyczne, technicy czy sprzątaczki. Jak wyjaśnia Mirosław Abramowicz, wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Techników Medycznych Elektroradiologii, pracownicy już od dłuższego czasu rozmawiali z dyrektorem o konieczności podniesienia płac, ale konkretów nie było.

Dyrektor Maj spotkał się we wtorek (29 maja) z przedstawicielami pracowników i zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rozpocznie rozmowy dotyczące ich postulatów.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum