×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: kolejne zmiany w kadrze kierowniczej szpitala wojewódzkiego

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia04 grudnia 2013 12:02

Po rezygnacji 5 listopada Ryszarda Śmiecha z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie w składzie dyrekcji placówki nastąpiły kolejne zmiany. Tym razem na stanowisku zastępcy dyrektora ds. medycznych.

Lublin: kolejne zmiany w kadrze kierowniczej szpitala wojewódzkiego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na miejsce Śmiecha powołany został Gabriel Maj, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomicznych szpitala, który ma pełnić obowiązki dyrektora do czasu wyłonienia nowego w drodze konkursu.

Powodem zwolnienia dyrektora była zła sytuacja finansowa szpitala, któryt ma ponad 150 mln zł zadłużenia. Beata Górka, rzecznik marszałka województwa, po tej zmianie mówiła, że nowy dyrektor będzie musiał poprawić organizację i dyscyplinę pracy oraz spowodować wykonanie zaległych kontraktów.

Poprawa organizacji pracy, i tak należy to chyba rozumieć, wiąże się ze zmianą na stanowisku zastępcy dyrektora ds. medycznych, z którą pożegnał się we wtorek (3 grudnia) dr Andrzej Ciołko, pełniący także do tej pory funkcję rzecznika prasowego placówki.

Dotychczasowego wicedyrektora ds. medycznych zastąpił Zenon Górniewski, emerytowany chirurg, który pracuje w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Górniewski już wcześniej pełnił tę funkcję w połowie lat 90., kiedy dyrektorem szpitala był Marek Stankiewicz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze