Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 08-11-2019 11:00

Lublin: jeden z największych szpitali psychiatrycznych chce zlikwidować dwa odziały

Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie jest największą placówką o tym profilu w województwie i jedną z większych w Polsce. Jego dyrektor Piotr Dreher zamierza zlikwidować dwa oddziały: chorób wewnętrznych i neuropsychiatryczny, bo generują milionowe straty.

Dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie zaproponował, aby deficytowe oddziały przenieść do innej lubelskiej placówki podległej samorządowi województwa. Fot. Archiwum

Wnioski wynikają wprost z planu naprawczego, który przygotowała dyrekcja - informuje Gazeta Wyborcza.

Wskazano, że w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r. w oddziale chorób wewnętrznych leczono 263 pacjentów, a w oddziale neurologicznym 447. W tym okresie szpital wygenerował stratę w wysokości ponad 4,6 mln zł, z czego w oddziale wewnętrznym strata ta wyniosła blisko 1,9 mln zł, a w oddziale neurologicznym prawie 1,6 mln zł.

Dyrektor zaproponował, aby deficytowe oddziały przenieść do innej lubelskiej placówki podległej samorządowi województwa. Takie rozwiązanie nie podoba się części pracowników zatrudnionych w szpitalu neuropsychiatrycznym. Personel obawia się m.in. zwolnień.

Więcej: lublin.wyborcza.pl