Lublin: jak pozbyć się 120 milionów długu?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2010 13:59

Nowy dział higieny, to jedno z rozwiązań kolejnego planu naprawczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Nie ma, jak pokazuje rzeczywistość, restrukturyzacji jednostki bez redukcji zatrudnienia...

Podczas piątkowego spotkania ze związkowcami i przedstawicielami marszałka województwa dyrekcja szpitala przedstawiła kolejny program naprawczy zadłużonej placówki. Tym razem receptą na jej kłopoty finansowe ma być utworzenie tzw. działu higieny szpitala, który z szacunków dyrekcji będzie przynosił 100 tys. oszczędności miesięcznie

– Znalazłyby w nim zatrudnienie salowe i sprzątaczki. Przeszłyby one z personelu medycznego do obsługi technicznej, ale otrzymywałyby takie same wynagrodzenie. Spadłaby tylko wysokość dodatków za noce i święta, a czas pracy wydłuży się z ok. 37 do 40 godzin tygodniowo – mówi Hanna Filipowicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala przy al. Kraśnickiej.

Według władz szpitala pozwoli to ocalić zdecydowaną większość etatów. Wicedyrektor szpitala przekonuje, że jeśli plan naprawczy wejdzie w życie pracę straci najwyżej 40 osób spośród 217 wszystkich zatrudnionych.

Przedstawione w piątek rozwiązanie jest kolejnym planem naprawczym, który ma uzdrowić finanse szpitala. Najnowsza propozycja władz szpitala w wielu punktach jest zbieżna z planem przygotowanym przez związkowców ze szpitalnej Solidarności, kierowanej przez Barbarę Bogdańską.

Więcej na: www.lublin.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum