Lublin: dyrektor Wójtowicz odchodzi z zadłużonego szpitala do rady spółki Magellan

Autor: Dziennik Wschodni, IB/Rynek Zdrowia • • 27 października 2009 13:59

Firma Magellan S.A. poinformowała na swojej stronie internetowej o rozszerzeniu składu rady nadzorczej spółki do ośmiu osób i powołaniu na członka rady Marka Wójtowicza, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

– Nie potrafię powiedzieć, czy objęcie przez pana Marka Wójtowicza tej funkcji jest zgodne z prawem, ale na pewno jest niemoralne – mówi Dziennikowi Wschodniemu Arkadiusz Bratkowski, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Notowany na giełdzie Magellan zajmuje się obrotem długami szpitali. Tymczasem WSS w Lublinie ma potężne, ponad 120-milionowe zadłużenie.

– Nie będę tego komentował, wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej Magellana – powiedział Dziennikowi Wschodniemu Marek Wójtowicz.

Portal rynekzdrowia.pl miał więcej szczęścia i uzyskał komentarz dyrektora Wójtowicza.

– Zmiany w radzie nadzorczej firmy Magellan S.A. wejdą w życie pod warunkiem zarejestrowania ich w statucie spółki – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Marek Wójtowicz. – Jeśli tak się stanie, od połowy listopada będę członkiem rady nadzorczej. Na razie jestem tylko kandydatem. Ze względu na oczywisty konflikt intetesów wiąże się to z moją rezygnacją z funkcji zastępcy dyrektora ds. lecznictwa  WSS. Odchodzę ze szpitala. Tu nie może być mowy o łączeniu stanowisk.

Z Ryszardem Śmiechem, dyrektorem WSS, nie udało nam się skontaktować. Przebywa na kilkudniowym urlopie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum