Lublin: dyrekcja szpitala zasiada do rozmów z pielęgniarkami, czy dojdzie do porozumienia?

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2018 09:38

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie w piątek rano (25 maja) mają rozpocząć się rozmowy pomiędzy dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego a Związkiem Zawodowym Pielęgniarek. W czwartek dyrekcja podpisała porozumienie z lekarzami.

Dyrekcja WSS jest w sporze zbiorowym z pielęgniarkami i położnymi. Fot. Paweł Pawłowski/PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek spośród 660 pielęgniarek już 130 było na L4. W związku z tym szpital nie przyjmuje pacjentów na zabiegi planowe.

Dyrekcja jest w sporze zbiorowym z pielęgniarkami i położnymi. Personel chce 1000 złotych netto podwyżki miesięcznie, zaś szpital oferuje 129,5 zł brutto dla zwykłych pielęgniarek i 179,5 złotych brutto dla tych z traktu operacyjnego i anestezjologicznych.

Pielęgniarki od tygodnia są na zwolnieniach lekarskich. Ich protest - jak podkreślają - ma zwrócić uwagę na warunki pracy w przepełnionych oddziałach, gdzie chorzy są hospitalizowani na korytarzach.

W czwartek na kilku oddziałach nie było pełnej obsady pielęgniarskiej. Sytuacja staje się poważna i zaczyna zagrażać bezpieczeństwu pacjentów - alarmuje Dziennik Wschodni. Jeżeli nie ulegnie zmianie, wówczas pacjenci zapisani na zabiegi planowe będą kierowani do innych lubelskich szpitali.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum