Lublin: do szpitali (na razie) nie wkroczy komornik

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 20 października 2009 16:33

Okręgowy Szpital Kolejowy SP ZOZ i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie mają zaległe zobowiązania wobec ZUS. Jutro (21 października) do szpitali mógłby wejść komornik.

Sprawa zadłużenia dwóch lubelski szpitali stała się głośna przed miesiącem, gdy okazało się, że ZUS zamierza wszcząć wobec nich postępowanie egzekucyjne. Interwencje u wojewody lubelskiego sprawiły, że wstrzymano egzekucję na miesiąc, dając placówkom czas na uregulowanie sprawy zaległości wobec ZUS.

Okręgowy Szpital Kolejowy SP ZOZ, który zalega ZUS 3,5 mln zł, chciał wziąć kredyt na spłatę zadłużenia, ale zarząd województwa nie poręczył go. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, który wobec ZUS ma 12 mln długu, wystąpił od razu z wnioskiem o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  

Po nieudanych próbach zdobycia kredytu na spłatę zaległych składek w ZUS, szpital kolejowy również złożył wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

21 października, gdyby nie złożone wnioski, komornik mógłby wkroczyć do szpitali. Wszystko jednak wskazuje na to, że  postępowanie egzekucyjne zostanie zawieszone na trzy miesiące. Szpitale zyskają w ten sposób czas na uregulowanie zaległych składek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum