Lublin: centrum onkologii chce przejąć kontrakty innych szpitali

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2015 10:29

Prof. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, chce przejąć część oddziałów, m.in. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie.

Lublin: centrum onkologii chce przejąć kontrakty innych szpitali
Fot. Shutterstock

Chodzi o to, żeby większość wybudowanego za ponad 200 mln zł gmachu centrum onkologii nie stała pusta.

Budowa pierwszej części wielkiego budynku centrum onkologii dobiega końca - informuje Gazeta Wyborcza. W wakacje mają się do niego przeprowadzić personel i pacjenci leczeni w starej części COZL. Gdy to już nastąpi, rozpocznie się kolejny etap inwestycji. W sumie nowe COZL będzie miało około 500 łóżek. Dla porównania - dziś ma niespełna 200.

Gazeta twierdzi, że może być problem zapełnieniem budynku. Elżbieta Starosławska, dyrektor Centrum,  zgłosiła do wojewody wniosek. Chciałaby 1 lipca w nowej części centrum onkologii otworzyć kolejne oddziały na niespełna 300 łóżek. 

Szefowa COZL zaproponowała, że może przejąć całość lub część kontraktów z NFZ, które mają obecnie inne marszałkowskie szpitale, głównie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny.

Dyrektorzy placówek nie są zachwyceni pomysłem. Spotkali się już w tej sprawie z członkiem zarządu województwa Arkadiuszem Bratkowskim (PSL). 

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum