Lublin: centrum onkologii brakuje pieniędzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2017 13:20

W kasie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej brakuje kilkadziesiąt milionów złotych. Dyrekcja placówki zwróciła się o wsparcie do władz województwa.

Lublin: centrum onkologii brakuje pieniędzy
Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zwrócił się do marszałka województwa z wnioskiem o 8 mln zł pożyczki. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, problemy Centrum Onkologii to efekt rządów poprzedniej dyrektor placówki Elżbiety Starosławskiej. Ta została odwołana przez marszałka na początku 2016 r., właśnie z powodu złego gospodarowania placówką. 

Starosławska po wybudowaniu nowego gmachu zdecydowała o otwarciu kilku nowych oddziałów oraz zatrudnieniu około 300 osób - m.in. lekarzy i pielęgniarek. Nie miała na to kontraktu NFZ. W efekcie tego stanu zadłużenie Centrum tylko w 2015 r. urosło o blisko 13 mln zł. 

Obecny dyrektor lecznicy zwrócił się do marszałka województwa z wnioskiem o 8 mln zł pożyczki. Pieniądze są potrzebne na pokrycie najpilniejszych zobowiązań. Dyrektor musi poza szukaniem pieniędzy w najbliższym czasie, zdecydować też jak ma dalej funkcjonować placówka, by nie generować kolejnych strat. 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum