Lublin: będą pikietować

Autor: AKX/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2011 13:10

Przed Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie oraz przed siedzibą lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia odbywają się w czwartek (13 stycznia) pikiety zorganizowane przez Polską Partię Pracy - "Sierpień 80" oraz Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80".

Lublin: będą pikietować

Jak podaje WZZ „Sierpień 80”, jest to część ogólnopolskiej kampanii „Bronimy publicznej służby zdrowia”, w ramach której  ugrupowanie zamierza prezentować „przykłady skutków prywatyzacji szpitali oraz patologii, jakim podlega ochrona zdrowia pod rządami Platformy Obywatelskiej”.

Podczas akcji działacze partii i związku będą rozdawać biuletyn, w którym opisywane są zauważone przez organizację zagrożenia związane z prywatyzacją i komercjalizacją publicznej służby zdrowia w różnych miastach Polski.

Protest przed lubelskim Oddziałem NFZ związany jest z odmową zakontraktowania przez tę instytucję usług na działalność Ośrodka Rehabilitacji w PZL-Świdnik S.A. oraz usług lekarzy specjalistów w Przychodni Zdrowia PZL-Świdnik S.A. (okulista, neurolog, ginekolog, laryngolog) na 2011 rok, co – zdaniem związkowców – w perspektywie doprowazi do likwidacji lub znacznego ograniczenia działalności przychodni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum