Lublin: Uniwersytet Medyczny przejmie COZL?

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 28 września 2017 09:16

Wojewoda lubelski odpiera zarzuty dotyczące braku reakcji w sprawie kontraktu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z NFZ na niektóre oddziały i zarzuca marszałkowi brak nadzoru nad szpitalem. Ujawnia też szczegóły ewentualnego przejęcia COZL przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Lublin: Uniwersytet Medyczny przejmie COZL?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak tłumaczy wojewoda Przemysław Czarnek, efektem jego działań było rozpisanie przez NFZ konkursu na oddział hematologii na wiosnę bieżacego roku (Centrum przegrało go z SPSK1). Otrzymał też zapewnienie z NFZ, że w najbliższym czasie ogłoszone będą dodatkowe konkursy na hematologię i ginekologię onkologiczną.

Sieć szpitali, która zacznie obowiązywać od października, ma pomóc w stabilizacji sytuacji finansowej COZL, które ma obecnie ok. 20 mln zł długu. Centrum ma otrzymać, według nowych zasad kontraktowania, kilkanaście milionów złotych więcej aniżeli w 2015 roku. NFZ ma przekazać także placówce kolejne 1,2 mln zł za nadwykonania.

Wojewoda Czarnek przekazał także informację, że w czasie wakacji doszło do spotkania marszałka, wojewody i rektora Uniwersytetu Medycznego w Ministerstwie Zdrowia w sprawie przekazania COZL w ręce uczelni. Marszałek miał zażądać za to 60 mln złotych. Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa, potwierdza, że odbywały się rozmowy na temat oddania COZL.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum