Lublin: Uniwersytet Medyczny będzie uczył przedsiębiorczości

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2009 11:25

Uniwersytet Medyczny w Lublinie będzie uczył swoich studentów jak szybko i sprawnie założyć własną firmę. Za szkolenia zapłaci resort nauki. Z tego samego źródła UMCS dostanie pieniądze na sprzęt badawczy.

6 lipca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, które uczelnie dostaną pieniądze z puli 800 mln złotych na podniesienie jakości kształcenia oraz lepsze przygotowanie studiów do potrzeb rynku pracy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie otrzyma z tej kwoty 4,8 mln zł na projekt „Uniwersytet Nowoczesny – współpraca”.

– Część tej kwoty zostanie przeznaczona na promocję przedsiębiorczości. Będziemy organizować dla naszych studentów warsztaty, na których praktycy nauczą jak założyć własną firmę. Tak, by po studiach wiedzieli w jaki sposób mogą otworzyć na przykład własny gabinet – informuje Ewa Abramek, kanclerz UM.

Oprócz tego uczelnia medyczna zamierza wydać cześć sumy na praktyki dla pielęgniarek i położnych; będzie płacić ZOZ-om za możliwość ich odbycia. Uniwersytet wprowadzi też do programów studiów dodatkowe zajęcia z genetyki oraz utworzy nowy kierunek studiów: technikę dentystyczną.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum