Lublin: Krzysztof Tuczapski nowym dyrektorem oddziału NFZ

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2011 10:16

Krzysztof Tuczapski, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, będzie od 1 marca szefem Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Krzysztof Tuczapski potwierdził tę informację w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl

Lublin: Krzysztof Tuczapski nowym dyrektorem oddziału NFZ
Pełniącym obowiązki dyrektora pozostanie do 1 marca Andrzej Kowalik, zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych i finansowych.

Tuczapski zastąpi na stanowisku dyrektora Lubelskiego OW NFZ Tomasza Pękalskiego, który w grudniu 2010 r. objął funkcję członka zarządu województwa lubelskiego.

Krzysztof Tuczapski jest prezesem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego, przewodniczącym Konwentu Szpitali Zamojszczyzny oraz wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych. Z zawodu jest lekarzem, specjalizującym się w laryngologii dziecięcej.

Jak podaje Dziennik Wschodni, ukończył podyplomowe studia menedżerskie OIC Poland i Akademię Medyczną w Lublinie, studium menedżerskie Global MBA Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i University of Maryland w USA.

Otrzymał m.in. tytuły Menedżera Roku 2007 w Ochronie Zdrowia – NZOZ oraz Menedżera Rynku Zdrowia NZOZ – Portrety Polskiej Medycyny 2008. Został również uhonorowany przez Konfederację Pracodawców Polskich.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum