×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: COZL chce kolejnej pożyczki

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia23 listopada 2017 09:38

Zadłużenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wynosi 57 mln złotych, z czego 6 mln zł należy spłacić natychmiast. Placówka stara się o kolejny kredyt w wysokości 15 mln złotych, który ma zostać przeznaczony na bieżącą działalność szpitala, np. rozliczenia z dostawcami.

Lublin: COZL chce kolejnej pożyczki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jerzy Kuliński, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, przekonuje, że sytuacja finansowa placówki uległa nieznacznej poprawie, a pieniądze na wypłaty dla pracowników są zagwarantowane.

Jak informuje Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, który w tym roku udzielił placówce już dwóch pożyczek (na 8 mln i 12 mln zł, pierwsza została zwrócona), w związku ze zwiększającą się liczbą pacjentów, placówce ponosi coraz większe koszty z tytułu zakupu leków i produktów leczniczych.

Dyrekcja COZL próbuje zminimalizować dług przeprowadzając od kilku miesięcy restrukturyzację wynagrodzeń. Około 500 pracowników czeka obniżka pensji. Miesięcznie szpital może na tym zaoszczędzić ok. 780 tys. zł. Ostatnio marszałek ogłosił konkurs na nowego szefa Centrum Onkologii. 

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze