Lublin: 500 pracownikom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżono pensje

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 25 września 2017 18:38

Na 1200 pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżki dotknęły 500. Dyrekcja miała do wyboru zwolnienia lub cięcia płac.

Lublin: 500 pracownikom Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej obniżono pensje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) walczy o płynność finansową. Dzięki obniżkom wynagrodzeń szpital zaoszczędzi miesięcznie ok. 780 tys. zł - poinformował w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

10 osób nie przyjęło wypowiedzenia warunków pracy i płacy, tym samym rezygnując z zatrudnienia w COZL. Są wśród nich lekarze, laboranci, sanitariusze, salowe. Z kolei 30 osób było w takiej sytuacji, że nie osiągały minimalnego pułapu wynagrodzenia w szpitalu, więc trzeba podnieść im pensje.

Obniżki płac w COZL skomentował marszałek Sławomir Sosnowski. Nawet po obniżkach zarobki w COZL należą - według marszałka - do jednych z lepszych w ochronie zdrowia w mieście.

Poza próbami robienia oszczędności brakuje koncepcji rozwoju centrum. Przyczyną ich braku, według marszałka jest niepewna sytuacja finansowa całej służby zdrowia m.in. w kontekście planowanej likwidacji NFZ. 

Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum