×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: 250 pracowników COZL idzie do sądu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 grudnia 2017 17:33

Aby ratować będące w złej sytuacji finansowej Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dyrekcja szpitala obniżyła pensje znacznej części załogi. Zdecydowana większość pracowników przystała na nowe warunki. Teraz jednak idą do sądu.

Lublin: 250 pracowników COZL idzie do sądu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pozwy do sądu złożyło ponad 250 osób, którzy wcześniej zgodzili się na obniżkę pensji czy cięcia etatu. To w większości osoby pracujące w administracji i obsługa techniczna. Ale w tej grupie mają być też pielęgniarki czy lekarze.

Wspomniani pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w sądzie pracy będą walczyli o przywrócenie wynagrodzeń do kwot jakie mieli przed cięciami.

Przypomnijmy. Cięcia przeprowadzono w związku z kiepską sytuacją finansową szpitala. Dziś COZL ma 57 mln złotych długu.

Dlatego nowa dyrekcja podjęła decyzję o cięciach. - Musieliśmy obniżyć wynagrodzenia, bo inaczej trzeba byłoby zwalniać ludzi. Zdecydowana większość pracowników zgodziła się na nowe warunki. Nie przyjęło ich zaledwie kilkanaście osób - mówi Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

Spośród około 1,2 tys. osób zatrudnionych w szpitalu obniżki pensji dotknęły około 500 osób. Ten proces się już zakończył. Jego efekty mają być odczuwalne w przyszłym roku. Według dyrektora przyniosą oszczędności ok. 780 tys. zł w skali miesiąca.

Dziś sytuacja COZL jest dosyć trudna. Placówka ma 57 mln zł długu. W ciągu ostatniego roku urósł on o 14 mln zł. Pocieszający jest fakt, że o 11 mln zł spadły zobowiązania wymagalne, czyli wymagające pilnej spłaty. Obecnie wynoszą ok. 7 mln zł. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze