Lubin: dwóch chętnych na udziały w szpitalnej spółce

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 30 września 2011 12:03

Dwie firmy są zainteresowane kupnem udziałów w spółce medycznej powstającej w miejsce lubińskiego szpitala (województwo dolnośląskie). Jeden z nich to Miedziowe Centrum Zdrowia należące do KGHM, drugi - szczecińska Grupa Nowy Szpital.

Lubin: dwóch chętnych na udziały w szpitalnej spółce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Minimalna cena za udziały w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie to 33 mln zł. Na tyle rzeczoznawca wycenił wartość budynków szpitalnych i majątek ruchomy, które znajdują się w byłym Zespole Opieki Zdrowotnej. Negocjacje z potencjalnymi kontrahentami rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Zarząd powiatu skłania się ku szpitalowi MCZ, jednak - jak zapowiada starosta - ważne będzie nie tylko wynegocjowanie jak najwyższej kwoty, ale również gwarancje najlepszych usług dla pacjentów szpitala.

Miedziowe Centrum Zdrowia jest spółką akcyjną, której 100 proc. udziałów należy do KGHM. Znajduje się w nim 7 oddziałów i przychodnie, robi badania w ramach kontraktu z NFZ i odpłatnie.

Nowy Szpital działa od 2005 roku, w ramach grupy działa 12 szpitali, prowadzi badania wyłącznie na podstawie kontraktu z NFZ.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze