Lubin: EMC przejmuje szpital, który należał do powiatu

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2014 15:27

We wtorek, 11 lutego 2014 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy zakupu przez EMC Instytut Medyczny od Starostwa Powiatowego w Lubinie 51.730 udziałów (100 proc.) w Regionalnym Centrum Zdrowia, które prowadzi szpital w Lubinie. Cena sprzedaży została ustalona na 30.003.400 zł, 580 zł za jeden udział.

- Cieszę się, że nasza Grupa powiększa się o Regionalne Centrum Zdrowia. Jestem przekonany, że doświadczenie personelu medycznego szpitala w Lubinie wniesie pozytywną wartość do Grupy EMC Instytut Medyczny, a oferowane tam usługi przyczynią się do zwiększenia kompleksowości świadczeń medycznych dla pacjenta - powiedział Piotr Gerber, prezes EMC .

- W szpitalu w Lubinie planujemy w ciągu dwóch lat kompleksową przebudowę i wielomilionowe inwestycje. Wpłynie to na poprawę jakość leczenia i standard pobytu pacjentów - dodał prezes Gerber.

Adam Myrda starosta powiatu lubińskiego przekazał, że zarząd powiatu jest zadowolony z warunków na jakich zawarta została umowa sprzedaży udziałów w spółce Regionalne Centrum Zdrowia i postrzega inwestora - EMC Instytut Medyczny S.A. - jako gwaranta stabilnego rozwoju szpitala. Starostwo oczekuje, że przejęcie szpitala w Lubinie przyniesie poprawę warunków i standardu usług medycznych oferowanych mieszkańcom powiatu lubińskiego.

Należący do RCZ szpital w Lubinie prowadzi oddziały: choroby wewnętrzne, chirurgia ogólna, anestezjologia i intensywna terapia, pediatria, neonatologia, ginekologia z położnictwem, oddział urazowo-ortopedyczny, izba przyjęć oraz hospicjum.

EMC Instytut Medyczny SA jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W ciągu 10 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Od 2005 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Około 80 proc. przychodów firmy stanowią świadczenia medyczne finansowane przez system powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W skład Grupy EMC wchodzi obecnie 9 szpitali z blisko 1 200 łóżkami oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Regionalne Centrum Zdrowia będzie 10 szpitalem w sieci EMC.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum