Lubelszczyzna podsumowuje działanie ZIP

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 01 października 2013 19:47

W ciągu trzech miesięcy funkcjonowania systemu Zintegrowany Informator Pacjenta, z możliwości zarejestrowania się w systemie skorzystało ponad 28 tys. mieszkańców Lubelszczyzny. Dane dostępowe (login i hasło) odebrało ponad 22 tys. osób - informuje oddział wojewódzki NFZ w Lublinie.

Lubelszczyzna podsumowuje działanie ZIP

Od 1 lipca br. do Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęły 22 skargi od osób, które zweryfikowały swoją historię choroby w ZIP.

Skargi dotyczyły niezrealizowanych świadczeń opieki zdrowotnej np. brak realizacji recepty na leki, wykazanie usług, których pacjentowi nie udzielono (świadczenia stomatologiczne, zabiegi rehabilitacyjne, porady specjalistyczne).

Rozpatrzone przez oddział skargi, wykazały błędy w raportach rozliczeniowych przekazywanych do Funduszu (błędy w numerze PESEL pacjentów).

Cały czas trwają prace nad poszerzeniem funkcjonalności systemu ZIP w zakresie m.in. umożliwienia założenia konta dzieciom, zgłaszania poprzez portal ZIP nieprawidłowości o udzielonych świadczeniach oraz oceny jakości udzielonych świadczeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum