Lubelszczyzna: i tam pielęgniarki chcą strajkować?

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2010 14:05

Pielęgniarki z Lubelszczyzny domagają się wyższych wynagrodzeń i grożą strajkiem.

Czy pielęgniarki wiosną znowu upomną się o swoje?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie domaga się wyższych wynagrodzeń. Jak przekonuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca tamtejszych pielęgniarek, najmniej zarabiają one w szpitalach powiatowych m.in. w Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Biłgoraju, Kraśniku, czy Puławach.

– Analizujemy i zbieramy informacje, jak kształtuje się nasze wynagrodzenie w poszczególnych szpitalach. Wybierzemy zapewne szpital, w którym pielęgniarki otrzymują najniższe wynagrodzenie, i w tej miejscowości zorganizujemy konferencję, w której zwrócimy uwagę na najważniejsze problemy. Kolejno wystąpimy do dyrekcji szpitali z prośbą rozmów. Nie ukrywamy, że po raz kolejny nie damy się zbyć obietnicami. Oczekujemy konkretów – zapowiada w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Lubelszczyźnie.

Dodaje, że w Szpitalu Powiatowym w Międzyrzeczu Podlaskim pielęgniarki otrzymały 250 zł podwyżki. Ale jak zaznaczyła, jedna jaskółka wiosny nie czyni. Stąd coraz głośniej rozważają akcję protestacyjną. Jednak najpierw chcą wyczerpać wszelkie możliwe środki w celu wywalczenia wyższych wynagrodzeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum