Lubelszczyzna: i tam niebawem wszyscy podpiszą kontrakty?

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2010 19:34

Siedem szpitali powiatowych na Lubelszczyźnie nadal nie podpisało kontraktów.

Tym razem rozmowy dotyczące kontraktowania mają przebiegać w duchu negocjacji...

Na poniedziałek (25 stycznia) zapowiedziano dalsze rozmowy, które być może tym razem zakończą się kompromisem pomiędzy Funduszem a szpitalami.

Wojewoda lubelska, Genowefa Tokarska przesłała w piątek (22 stycznia) do dyrektora lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego stanowisko w sprawie procesu kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia szpitalnego na rok 2010 w województwie lubelskim.

„Wojewoda lubelski na bieżąco monitoruje przebieg negocjacji i rozmów dotyczących umów zawieranych przez szpitale naszego regionu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przedłużający się proces kontraktowania świadczeń medycznych na rok 2010 przez siedem szpitali z naszego regionu powoduje, że sytuacja jest wnikliwie analizowana przez służby wojewody każdego dnia” – czytamy w stanowisku wojewody.

Jak podaje Genowefa Tokarska, wszystkie szpitale woj. lubelskiego udzielają świadczeń na podstawie obecnie obowiązujących umów z NFZ. „Monitorowanie zaistniałej sytuacji ma nie dopuścić do powstania jakichkolwiek utrudnień w sferze dostępności w leczeniu szpitalnym”.

„Jako wojewoda lubelski oczekuję, że dalsze negocjacje prowadzone przez szpitale i lubelski oddział wojewódzki NFZ będą odbywały się w atmosferze zrozumienia, sprzyjającej rozwiązaniu tej trudnej sytuacji” – pisze wojewoda Tokarska.

– Mam nadzieję, że w poniedziałek (25 stycznia) podpiszemy umowy na zasadach negocjacyjnych – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Dariusz Hankiewicz, dyrektor szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Przypomnijmy, że w piątek (22 stycznia) do porozumienia z NFZ doszły szpitale na Warmii i Mazurach.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum