Lubelszczyzna: decyzje w sprawie kontraktów po świętach

Autor: IAS/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2009 14:10

Starostowie powiatów województwa lubelskiego decyzję w sprawie przyszłorocznych kontraktów na świadczenia szpitalne na nowych warunkach mają podjąć po świętach.

Lubelszczyzna: decyzje w sprawie kontraktów po świętach
Starostowie i dyrektorzy szpitali zdecydują o podpisywaniu kontraktów, kiedy otrzymają więcej konkretnych informacji.

Przypomjmy: na spotkaniu we wtorek (22 grudnia) w Warszawie minister zdrowia Ewa Kopacz zadeklarowała, że środki na kontrakty nie będą mniejsze niż te z czerwca tego roku. Do przygotowania nowych propozycji zobowiązała Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia i dyrektorów oddziałów regionalnych.

W środę (23 grudnia) te ustalenia przekazał starostom z Lubelszczyzny uczestniczący w rozmowach przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego starosta lubelski Paweł Pikula. Po konsultacjach powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej, że starostowie wstrzymali się decyzją dotyczącą podpisywania kontraktów do czasu przedstawienia konkretnych warunków przez lubelski oddział Funduszu. – Mamy je otrzymać w poniedziałek po świętach. Jeśli je otrzymamy do końca roku podejmiemy decyzje – poinformował Paweł Pikula.

Większość powiatów z innych części kraju prawdopodobnie zdecyduje się na podpisanie umów.

Ciągle nierozwiązany pozostaje problem nadwykonań. Szpitale z powiatów Polski Wschodniej liczą, że odzyskają pieniądze za te świadczenia bez konieczności występowania do sądów. Przedstawiciele Konwentów Województw Polski Wschodniej w tej sprawie mają rozmawiać z minister zdrowia w styczniu. Szacuje się, że placówki na Lubelszczyźnie tylko za nadwykonania z 2008 roku powinny otrzymać około 85 milionów złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum