×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubelskie: za mało czasu, za mało uwagi - pacjenci skarżą się na lekarzy

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia23 stycznia 2016 11:07Aktualizacja: 23 stycznia 2016 11:55

Do rzeczników praw pacjenta w lubelskich szpitalach coraz częściej trafiają skargi pisemne i ustne dotyczące zachowania lekarzy. Pacjenci mają pretensje o brak zainteresowania i zbyt mało czasu poświęcanego im przez lekarzy czy długie oczekiwanie na oddziale.

Lubelskie: za mało czasu, za mało uwagi - pacjenci skarżą się na lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Kurier Lubelski, dyrektorzy szpitali zaznaczają, że nie jest to zjawisko dotyczące całej grupy zawodowej, ale sporadycznych lekarzy.

- Dotyczy to głównie młodszych specjalistów, którzy w pogoni za pieniędzmi zapominają czasem o dobru pacjenta. Takich lekarzy charakteryzuje brak empatii. Są to sporadyczne przypadki. Takie sytuacje staramy się rozwiązywać na bieżąco i szybko interweniować - mówi Zenon Górniewski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie.

Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie, zaznacza, że w związku ze wzrostem świadomości wśród pacjentów, zwiększyła się też liczba skarg dotyczących konkretnych lekarzy z imienia i nazwiska. Obowiązkiem lecznicy jest przeprowadzenie procedury wyjaśniającej.

Skargi trafiają również do Lubelskiej Izby Lekarskiej. W każdej skardze jest źdźbło prawdy, ale też przesady, ponieważ pacjent pisze list pod wpływem emocji - zauważa Marek Stankiewicz, rzecznik Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze