Lubelskie: tylko trzy wnioski o otwarcie przychodni POZ

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2015 10:48

W odpowiedzi na apel ministra zdrowia, by lekarze zakładali własne przychodnie POZ, do Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęły raptem trzy wnioski od firm.

Lubelskie: tylko trzy wnioski o otwarcie przychodni POZ
Fot. Archiwum

Chodzi o spółki: Powiatowe Centrum Zdrowia, które gabinety chce prowadzić w Opolu Lubelskim, Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" liczące na umowę z NFZ właśnie w Nałęczowie oraz Arion Szpitale. Ta ostatnia chce otworzyć dwie przychodnie - w Biłgoraju i Tarnogrodzie - informuje Gazeta Wyborcza.

Gdyby konflikt lekarzy rodzinnych z Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem zdrowia trwał nadal, pacjenci, nie mieliby zatem co liczyć na wysyp nowych gabinetów.

Gazeta dodaje, że samo złożenie wniosków to jeszcze za mało, żeby otworzyć gabinety. Każda z firm musi przejść procedurę weryfikacyjną. Na razie w żadnym przypadku ta się nie zakończyła. NFZ nie chce też podawać żadnych terminów podpisania umów.

Minister zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia obiecywali szybsze procedury i mniej formalności dla lekarzy i firm zainteresowanych otwarciem własnego gabinetu - przypomina GW i dowodzi, że w ten sposób chciano jedynie wywrzeć presję na lekarzach, którzy zamknęli gabinety.

Czytaj: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum