Lubelskie: szpitali nie stać na zakup systemu kodowania informacji o pacjentach

Autor: kurierlubelski.pl/rynekzdrowia.pl • • 29 grudnia 2012 11:19

Od 1 stycznia szpitale muszą zaopatrzyć pacjentów w opaski identyfikacyjne. Niektóre lecznice zapowiadają jednak, że - ze względu na trudności finansowe - nie będą w stanie dokonać zakupu w wymaganym terminie. Wprowadzenie systemu kodowania informacji o chorych jest efektem wejścia w życie znowelizowanej ustawy o działalności leczniczej.

Lubelskie: szpitali nie stać na zakup systemu kodowania informacji o pacjentach
Nakładane na nadgarstek opaski z kodem mają zapewnić pacjentowi więcej prywatności niż wisząca przy łóżku karta, a jednocześnie ułatwić lekarzom identyfikację. Wojewodowie sprawdzą, czy szpitale dostosowały się do nowych przepisów. Jeśli nie, mogą zostać wykreślone z rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą - informuje Kurier Lubelski.

System jednak kosztuje - oprócz opasek z kodem kreskowym trzeba także kupić czytnik, drukarkę i oprogramowanie.

Andrzej Szczepanowski p.o. dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinieie nie ukrywa, że placówka nie kupi opasek w wymaganym terminie. Trwają właśnie starania o zatrzymanie egzekucji komorniczej, a dyrekcja obawia się, że niedługo nie będzie w stanie wypłacać pensji pracownikom. W tej sytuacji opaski schodzą na drugi plan.

Więcej: http://www.kurierlubelski.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum