Lubelskie: szpitale marszałkowskie z zadłużeniem na ponad 842 mln zł

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2019 11:05

Całkowite zadłużenie szpitali marszałkowskich w województwie lubelskim osiągnęło ponad 842 mln zł. Rekordzistą jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie, którego zobowiązania przekraczają 347 mln zł, w tym zobowiązania wymagalne - blisko 9 mln zł.

Lubelskie: szpitale marszałkowskie z zadłużeniem na ponad 842 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie znalazł się na drugiej pozycji po względem wielkości zadłużenia osiągając ok. 114 mln zł długu. Jednocześnie placówka ta ma najwyższe ze wszystkich szpitali zobowiązania wymagalne - 16,6 mln zł. Na trzecim miejscu jest z kolei Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej z długiem wynoszącym ok. 95 mln zł, w tym 8 mln zł zobowiązań wymagalnych - wylicza Dziennik Wschodni.

COZL zarówno ubiegły jak i 2017 rok zamknęło z ujemnym wynikiem finansowym, najgorszym wśród wszystkich szpitali marszałkowskich. W obu przypadkach chodzi o kwoty powyżej 14 mln zł.

Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa lubelskiego w rozmowie z Dziennikiem zapewnia, że zostały już podjęte działania, które mają na celu zamianę zobowiązań krótkoterminowych na bezpieczne zobowiązania długoterminowe z możliwością ich samodzielnej obsługi przez szpitale. Prace w tym zakresie są zaawansowane, czego efektem mają być zmniejszone koszty obsługi zadłużenia. Zaznacza też, że znaczna część zadłużonych placówek jest na dobrej drodze do zatrzymania wzrostu długu.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze