Lubelskie: marszałkowskie placówki medyczne przyniosły prawie 40 mln zł strat

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2017 12:16

Wiadomo już, jak prezentują się bilanse finansowe placówek medycznych podległych marszałkowi woj. lubelskiego za rok 2016. Wnioski są dwuznaczne. Z jednej strony suma wygenerowanych strat ponad sześciokrotnie przewyższa zsumowane zyski, z drugiej - szpitali na plusie jest dwukrotnie więcej niż będących pod kreską.

Lubelskie: marszałkowskie placówki medyczne przyniosły prawie 40 mln zł strat
Tylko Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zamknęło ubiegły rok z ponad 19 mln zł na minusie. Fot. archiwum

Straty sześciu placówek wyniosły 39,3 mln zł, a zysk 12 pozostałych to niecałe 6 mln zł. Tylko Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zamknęło ubiegły rok z ponad 19 mln zł na minusie - jest to największa strata spośród placówek podległych marszałkowi. 

Straty kolejnych placówek medycznych trzeba też liczyć w milionach.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie miał 9,7 mln zł strat, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie - 6,5 mln zł, a lubelski Szpital Neuropsychiatryczny wygenerował ponad 3 mln zł strat. Pod kreską (192,7 tys. zł) jest też Samodzielne Publiczne Sanatorium Gruźlicy i Chorób Płuc w Poniatowej, a Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Lublinie zamknął rok z blisko 201 tys. zł na minusie.

Pocieszające jest to, że jednak większość placówek zakończyła ubiegły rok na plusie - pisze Kurier Lubelski. Było to 12 jednostek. Największy zysk netto wypracowała Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu - 1,27 mln zł.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum