PAP/Rynek Zdrowia | 07-01-2015 11:45

Lubelskie: lekarze z PZ otworzyli gabinety

Lekarze rodzinni należący do Porozumienia Zielonogórskiego w Lubelskiem otworzyli w środę (7 stycznia) gabinety. W tym regionie prawie 40 proc. lekarzy nie miało podpisanych umów z NFZ; czekali oni na porozumienie z Ministerstwem Zdrowia.

Fot. Archiwum

- Przekazaliśmy sygnał, że mamy porozumienie na piśmie, możemy wrócić do pracy. Wszystkie gabinety będą w środę otwarte - powiedziała PAP Wioletta Szafrańska-Kocuń z zarządu Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych Pracodawców, należącego do Porozumienia Zielonogórskiego.

Przed godziną 9 otwarta została praktyka lekarza rodzinnego "Konsylium" w Biłgoraju, która w tym roku nie pracowała.

- Otworzyliśmy przychodnię zaraz po tym, jak otrzymaliśmy wiadomość o zawarciu porozumienia. Trwa rejestracja pacjentów i już są przyjmowani. Wszyscy lekarze będą dziś pracować do godz. 18. Myślę, że w ciągu kilku dni zaległości zostaną nadrobione. Jeszcze nie załatwialiśmy formalności z NFZ, będzie to pilotował nasz związek - zaznaczyła kierowniczka praktyki Zofia Woźnica.

W powiecie biłgorajskim sytuacja w POZ była najtrudniejsza w regionie. Na 18 praktyk lekarza rodzinnego umowę na ten rok miała podpisaną tylko jedna.