Lubelskie: kończą się limity w szpitalach

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2012 09:31

W wielu szpitalach województwa lubelskiego kończą się limity określone w umowach z NFZ. Z tego powodu trzeba czekać kilkadziesiąt, a nawet ponad sto dni na wizytę u specjalisty

 Lubelskie: kończą się limity w szpitalach
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie trzeba czekać ponad sto dni na wizytę m.in. w poradni kardiologicznej, alergologicznej, diabetologicznej i foniatrycznej. Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej najdłuższe kolejki są do diabetologa, gastroenterologa i do neurologa: trzeba czekać nawet cztery lub pięć miesięcy.

W poradni kardiologicznej dla dzieci i takiej samej dla dorosłych, trzeba czekać ok. trzech miesięcy, a na wizytę u urologa - dwa. Na wcześniejszą wizytę mogą liczyć osoby, które kontynuują leczenie u jednego z tych specjalistów.

Jak informuje Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK nr 4 w Lublinie, w przypadkach stabilnych, przy kontynuacji leczenia, pacjenci są również informowani, że mogą zostać przyjęci w roku następnym. W tym szpitalu problem dotyczy przede wszystkim poradni endokrynologicznej, do której można się zapisać dopiero na koniec marca. W poradni ortopedycznej, reumatologicznej i neurologicznej wolne miejsca są w lutym.

Natomiast w SPSK nr 1 w Lublinie jedna z najdłuższych kolejek jest do poradni chirurgii naczyniowej i angiologii - trzeba czekać 99 dni. Niewiele mniej trzeba czekać na wizytę w poradni onkologicznej (90 dni), a spore kolejki są też np. do kardiologa (67 dni), diabetologa (63 dni) i endokrynologa (53 dni).

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum