×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubelskie: Solidarność będzie broniła szpitali przed rozgrabianiem

Autor: RZ/Rynek Zdrowia07 listopada 2015 17:10

”Żądamy konkretów od Zarządu Województwa dotyczących strategii rozwoju szpitali lubelskich, w tym - co bardzo naglące - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej” - domaga się w liście otwartym do mieszkańców Lubelszczyzny Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Lubelskie: Solidarność będzie broniła szpitali przed rozgrabianiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

”Wiemy, że Centrum może być ”łakomym kąskiem” dla prywatnych inicjatyw w służbie zdrowia. Sukcesywnie wyposażane w wysokospecjalistyczny sprzęt diagnostyczno-zabiegowy jest wielomiliardowym dobrem Narodu Polskiego. (…) Solidarność uczyni wszystko, aby tego dobra nie rozgrabiono pod pozorem działań nakierowanych na uzdrowienie sytuacji szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu” - czytamy w liście przesłanym mediom 7 listopada.

Solidarność deklaruje, że będzie chronić i wspierać ludzi podejmujących działania służące jakościowemu rozwojowi placówek, którymi kierują, bo to oni przyczyniają się do poprawy ochrony zdrowia na Lubelszczyźnie w celu zapewnienia jej mieszkańcom opieki medycznej na europejskim poziomie.

W ocenie Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy COZL, obecnie podejmowane są działania skierowane przeciw realizacji inwestycji, jaką jest Centrum Onkologii.

Autorzy listu przekonują, że podawane są nieprawdziwe informacje, prowadzone działania służące odebraniu szacunku i uznania wielu szlachetnym osobom. "Inicjatywy nie tylko organizacji związkowych, ale również kierownictw tak COZL, jak Szpitala im. Jana Bożego są pomijane milczeniem albo ośmieszane" - twierdzi zakładowa Solidarność.

Czytaj: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zapłaci za połączenie z "Janem Bożym"?

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze