Lubelskie: NFZ podsumował ostatnie kontraktowanie

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2011 17:26

Kierownictwo Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyciągnęło wnioski z tegorocznego kontraktowania świadczeń zdrowotnych.

Lubelskie: NFZ podsumował ostatnie kontraktowanie

- Z końcem ubiegłego roku wygasło praktycznie 100 proc. umów z NFZ. Dlatego musieliśmy ogłaszać setki postępowań, a komisje konkursowe pracowały codziennie do późna. Oferty złożyło ponad 5,2 tys. podmiotów, z tego wybraliśmy ponad 3 tys. Jednak ok. 2 tys. kontraktu nie dostało. To spowodowało liczne protesty. Do NFZ wpłynęły petycje podpisane przez około 100 tysięcy osób – mówił Andrzej Kowalik, zastępca dyrektora Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, podczas konferencji Rynku Zdrowia "Regionalne spotkania menedżerów ochrony zdrowia" w Lublinie.

Andrzej Kowalik zapewnił, że kierownictwo oddziału nie dopuści już do takiego stanu, aby umowy na wszystkie rodzaje świadczeń wygasły w tym samym czasie.

Zastępca dyrektora oddziału zaznaczył, że teraz umowy z placówkami podpisano na trzy lata. Wszystkie wygasną z końcem 2013 r. Jednak można przedłużyć je aneksem na rok lub dwa lata - za zgodą prezesa NFZ. W niektórych przypadkach lubelski oddział Funduszu skorzysta z takiej możliwości.

Ten zabieg pozwoli ogłosić w jednym roku np. konkursy na poradnie specjalistyczne, w kolejnym dla gabinetów stomatologicznych, a w jeszcze następnym dla oddziałów szpitalnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum